Priatelia, čitatelia... Pridávame obrázkovú verziu májového dvojčísla Michalovských okresných Vilomenín, ktorá bude už počas budúceho týždňa aj vo Vašich schránkach v Michalovciach, STrážskom a Sobranciach. 📬

V prípade záujmu odoberať PDF verziu nás kedykoľvek a akokoľvek kontaktujte.

Facebook photo

Za seba dávam verejný prísľub, že urobím maximum preto, aby som spojil všetkých ľudí, organizácie, či politické subjekty, ktorým úprimne záleží na zmene systému riadenia nášho mesta v ktorom občan nesmie ostať za dverami. Milan Kaplan

ČAS ZACHOVAŤ SA SPRÁVNE

Otvoríme mesto ľuďom.

Toto nie je kandidatúra jedného človeka, za mojou kandidatúrou je vízia, snaha a práca veľkej skupiny ľudí, odborníkov a aktívnych občanov, ktorí chcú, aby sa naše mesto konečne začalo uberať iným smerom.

Pripravíme a predstavíme program Plán MI s odbornými garantmi, ale hlavne s Michalovčanmi, lebo ich názor nás zaujíma najviac.

Viac vo videu z tlačovky...

Facebook photo

Kandidát OIZ

ČAS ZACHOVAŤ SA SPRÁVNE, otvoríme mesto ľuďom!

Pamätáte si ešte leto roku 2016 v Michalovciach? V našom meste sa pripravoval parkovací nezmysel na úkor občanov s názvom EEI a v centre mesta zopár nadšených aktivistov zbieralo podpisy pod petíciu, ktorá túto skrivodlivosť na ľuďoch mala zastaviť. Počúvali sme ako to, čo robíme nemá zmysel, že aj tak sa nič nezmení. Vedenie mesta sa nám doslova smialo až napokon pod tlakom hlasu ľudu ustúpilo. Vôľa občanov vtedy zvíťazila a dovolím si povedať, že to bol zároveň začiatok novej éry, ktorá prebudila občiansku spoločnosť v našom meste. My chceme tento princíp rozvíjať aj ďalej, pretože v dnešnej celospoločenskej nálade jednoducho nastal čas sa zachovať správne, čo znamená, že názor občanov a ich zapojenie do rozhodovacieho procesu je nevyhnutné.

http://michalovskenoviny.sk/2018/05/milan-kaplan-ohlasil-kandidaturu/

Po stretnuti s pani ministerkou Matečnou, sme dospeli k záveru, že nimi určenou cestou sa poberať nechceme. Jej odkaz pre farmárov bol - beriete dotácie, tak si plaťte pravnikov! Náš odkaz je - chceme aby ste nám vrátili našu zem! Nechceme investovať finančné prostriedky z dotácií do platenia právnikov. Chceme ich investovať do toho, načo sú určené - do pôdy! A preto sme sa opäť rozhodli vyraziť do ulíc.

V piatok sa uskutočnil najväčší traktorový protest, na ktorý vyrazilo 550 poľnohospodárskych strojov a množstvo osobných automobilov, ktoré sa rovnako zapojili do protestu a tým vyjadrili svoju podporu a spolupatričnosť. Stroje prechádzali 15 trasami, ktoré boli strategicky určené tak, aby protest zasiahol celé Slovensko.

V neposlednom rade sa chceme všetkým občanom SR ospravedlniť za obmedzenia, ktoré sme týmto celoslovenským protestom spôsobili. Verte, že aj my by sme boli radšej s poľnohospodárskou technikou na poliach, tam, kde patria. Nie na cestách. Žiaľ, tento štát nás núti v čase, kedy potrebujeme siať a tvrdo pracovať, nechať všetko tak a v uliciach bojovať za to, čo milujeme, za to, čo nás živí a za to, čo tu po nás ostane - ZA NAŠU ZEM!

Facebook photo

,, Vratte nam nasu zem ": trasy kadial pojdu traktori. Ak sa chce niekto pridat a podporit farmarov, budeme radi. Aj kusok cesty ci uz na aute, baiku, mopede, je prejavom solidarity. Dakujeme INICIATIVA POLNOHOSPODAROV
Drietoma - Trenčín - Nové Mesto nad Váhom
13:00 v Drietome na čerpacej stranici

Bolešov - Dubnica nad Váhom - Trenčianska Teplá - Trenčín - Nové Mesto nad Váhom
13:00 v Bolešove na Nádražnej ulici

Nitra - Nové Zámky a späť po ceste 64
13:00 v Krškanoch na čerpacej stanici

Levice - Nový Tekov - Kalná nad Hronom - Levice
13:00 Tlmačská cesta Levice

Rajec - Žilina
13:00 Kostolná ulica Rajec

Komárno - Nové Zámky
13:00 V Komárne pri Kauflande

Sereď - Dolná Streda - smer Dunajská Streda - Jahodná - Dolny Bar - Trhová Hradská
12:30 Sereď oproti ANJi pred nadjazdom diaľnice

Medveďov - Veľký Meder - Dunajská Streda - Šamorín - Dunajská Lužná - Štvrtok na Ostrove - Lehnice - Dunajská Streda
13:00 v Medveďove na čerpacej stanici

Stred:
Sklené - Kremnické Bane - Kremnica
12:00 Sklené

Krupina - Zvolen
12:45, parkovisko pred Mestským úradom

Detva - Zvolen
13:00, Masarykov dvor v Pstruši

Zvolen - Banská Bystrica
14:00 na parkovisku pred Metrom vo Zvolene

Slovenská Ľupča - Banská Bystrica
14:00, miesto upresníme

Banská Bystrica
15:00 Tesco Banská Bystrica

Východ:
Spišská Belá - Kežmarok - Veľká Lomnica - Poprad - Kežmarok
11:30 v Spišskej Belej na parkovisku pred bývalou tabačkou

Košice - Prešov
14:00, Barca (Košice)

Michalovce - Trebišov
14:00 Tesco Michalovce

Facebook photo

Aj takto vyzerajú mediálne výstupy primátora Michaloviec Zahorčáka, blúdiac vo vlastných klamstvách a sľuboch, či nebodaj trpiac amnéziou kedy a ako zvyšoval Michalovčanom dane.
Viac o jeho "prevratnej" vete ako plní sľuby v príspevku Milana Kaplana...

Naša iniciatíva, petícia a spolupráca so županom KSK už čoskoro prinesie želaný efekt 😁

Facebook photo

Michalovčania bývate v byte pod správou OSBD? Dávajte si pozor za čo vlastne platíte.
Viac v blogu Milana Kaplana...

Tlacova beseda o Zempline

Facebook photo